Blerim Qusaj, talenti opojarë që po shkëlqen në Zvicër

Blerim Qusaj nga fshati Pllajnik është një tjetër futbollist që po shkëlqen në Zvicër.

Talenti Qusaj, është duke luajtur për skuadrën ‘Grasshopper Club’. Ai është vetëm 13-vjeç dhe po tregohet mjaftë i suksesshëm në fushën e futbollit. Blerimi është nisur drejt një rrugë të suksesshme dhe endrrat e tia dëshiron t’i realizojë.

Për Blerimin, futbolli ka qënë gjithmonë pasioni i tij, ndërsa ëndrra e tij është të vazhdojë drejt rrugës së Xherdan Shaqirit.

Blerimin janë duke e vëzhguar disa skuadra evropiane të cilat kanë shumë interesim për shërbimet e ti. /Opoja Net