Talenti Mërgim Bajrami nga Zgatari, nënshkruan kontratë profesionale me Grashopersin e Cyrihut

Talenti Mërgim Bajrami nga Zgatari, nënshkruan kontratë profesionale me Grashopersin e Cyrihut

On

Gjurmëve të yjeve të shumta të futbollit zviceran me prejardhje nga Kosova, me hapa të sigurt po i bashkohet futbollisti i ri, Mërgim Bajrami, me prejardhje nga Zgatari. Ai dje, ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale në karrierë, me klubin…

Histori suksesi e familjes Emini nga Zgatari në Gjermani [Video]

Histori suksesi e familjes Emini nga Zgatari në Gjermani [Video]

On

Familja Emini nga fshati Zgatar, Komuna e Dragashit, prej më shumë se 20 vitesh ka hapur një restaurant në qytetin Nagold të Gjermanisë, me emrin ‘Provinciale’. Fal funksionimit të sukseshëm në fushën e gastronomisë, pjekurinave dhe ëmbëlsirave të llojllojshme, ky restaurant që…

E martuar me buqjanin, Teuta Berisha 20 vjet shofere e autobusit në Zvicër

E martuar me buqjanin, Teuta Berisha 20 vjet shofere e autobusit në Zvicër

On

Ditë për ditë, kemi dëgjuar e po dëgjojmë, suksese të ndryshme të mërgimtarëve tanë nëpër gjithë botën kudo që jetojnë ata. Mërgata jonë, siç dihet, ishte dhe do të mbetet arteria kryesore e zhvillimeve të ndryshme në atdheun tonë. Për sukseset e…

Dr. Ibrahim Latifi – mjeku opojar që po dëshmon se është më i miri në Gjermani

Dr. Ibrahim Latifi – mjeku opojar që po dëshmon se është më i miri në Gjermani

On

Është logjike të mendojmë se jeta e njerëzve vërtetë të ditur, përqendrohet te diçka më me peshë ku përfshihen parime të shëndosha që i drejtojnë. Si rrejedhojë kanë paqe të brendshme, respekt për veten dhe respektin e të tjerëve. Po ashtu, kanë…

Blerim Qusaj, talenti opojarë që po shkëlqen në Zvicër

Blerim Qusaj, talenti opojarë që po shkëlqen në Zvicër

On

Blerim Qusaj nga fshati Pllajnik është një tjetër futbollist që po shkëlqen në Zvicër. Talenti Qusaj, është duke luajtur për skuadrën ‘Grasshopper Club’. Ai është vetëm 13-vjeç dhe po tregohet mjaftë i suksesshëm në fushën e futbollit. Blerimi është nisur drejt një…